Zacofana Europa goni USA

Firma budowlana, specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach konstrukcyjnych budownictwa mieszkaniowego w najbliższym czasie chce zrealizować plan wdrożenia technologii domów energooszczędnych na polskim rynku deweloperskim.

Projekt domów energooszczędnych spółki LSTH to efekt zapotrzebowania budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Oferowane rozwiązanie w postaci domów z tzw. „gotowych elementów” jest bardzo wygodne i pochłania dużo mniej kosztów w porównaniu z tradycyjnym budownictwem. Nowe domy mają być bardziej ekonomiczne, czyli: tańsze i szybsze w budowie oraz nowoczesne, przy jednoczesnym zachowaniu norm bezpieczeństwa i standardów budownictwa mieszkaniowego.

Wszystkie elementy, z których składa się konstrukcja nośna pochodzą z produkcji spółki LSTH i są w tej chwili badane w Politechnice Gdańskiej w Katedrze Podstaw Budownictwa i Inżynierii Materiałowej. Wkrótce, na Politechnice Gdańskiej, do dalszych analiz powstanie dom modelowy w powiązaniu z powstającym modelem numerycznym. Rozwiązanie, jakie proponuje spółka będzie dotyczyło również sektora budownictwa komercyjnego. Dywersyfikacja oferty umożliwi dotarcie z produktami do szerokiego grona klientów indywidualnych, klientów masowych jak również firm deweloperskich czy instytucji publicznych.

„Szereg zalet tej innowacyjnej technologii a przede wszystkim niższe koszty, krótki czas realizacji, znaczne ograniczenie kosztów budowy, remontów, a także marzeń o posiadaniu własnego domu pozwalają zakładać, iż technologia ta przyjmie się na rynku polskim oraz w krajach Europy”komentuje Les Surowiec, Prezes Zarządu LS TECH HOMES S.A.

Przygotowania do produkcji tej nowatorskiej technologii są w bardzo wysokim stopniu zaawansowania. W wyniku realizacji projektu zostanie stworzony system innowacyjnych, lekkich paneli poprzez unikalne połączenie płyty magnezowej i styropianowej. Technologia ta będzie wyróżniała się niespotykanymi dotychczas funkcjami zastosowania, takimi jak: panele ścienne, dachowe, podłogowe, stropowe oraz system ocieplenia budynków.

„Wprowadzenie możliwości zastosowania innowacyjnego produktu, jakim będą panele samonośne pozwoli firmie na rozwój i realizację poszczególnych inwestycji, zagwarantuje miejsca pracy oraz będzie zgodne z polityką horyzontalną i środowiskową”dodaje Les Surowiec, Prezes Zarządu LS TECH HOMES S.A.

Projekt systemu lekkich paneli i kształtowników z żywic wzmocnionych włóknem szklanym do zastosowań w budownictwie – Na czym polega innowacyjność projektu?

Nowatorska technologia polegająca na produkcji paneli samonośnych ze styropianu i płyt magnezowych łączonym specjalnym klejem, posiada doskonałe parametry techniczne, ekonomiczne oraz wytrzymałościowe. Dzięki połączeniu bardzo wytrzymałej płyty z doskonałym materiałem izolacyjnym, jakim jest styropian, uzyskuje się panel o bardzo wysokich parametrach wytrzymałościowych oraz izolacyjnych. Panele produkowane w tej technologii powodują znaczącą redukcję ilości energii potrzebnej do ogrzewania i chłodzenia domów. W sposób znaczący ograniczona zostaje emisja dwutlenku węgla. Ponadto znacznie poprawiona zostaje chłonność dźwięku w przypadku zastosowań dodatkowych warstw z tworzyw dźwiękochłonnych. Bardzo ważnym czynnikiem w procesie budowy domów z paneli magnezowych jest odporność na wszystkie rodzaje i formy pleśni czy grzybów. Innowacyjne rozwiązania zapewniają także wysoki poziom bezpieczeństwa konstrukcji odpornej na pożary, wodę, wilgoć czy silny wiatr. Zachowane zostaną wszelkie normy i wymogi bezpieczeństwa budowlanego. Szereg zalet tej technologii, pozwala wyciągnąć dodatkowe i bardzo pozytywne wnioski, tj.: przede wszystkim krótki czas realizacji, znaczne ograniczenie kosztów budowy, remontów, a także marzeń o posiadaniu własnego domu pozwala zakładać, iż technologia ta przyjmie się na rynku polskim oraz w krajach Europy.

Elementy konstrukcyjne w rozwiązaniach oferowanych przez LS TECH-HOMES wykonane będą z żywic
wzmocnionych włóknem szklanym.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj