Wydajność to jego specjalność

Od sierpnia br. firma quick-mix wprowadza na rynek nowy lekki tynk maszynowy MK5-L dedykowany do stosowania wewnątrz budynków, zarówno na ściany, jak i sufity. Czysto mineralną zaprawę wyróżnia wysoka wydajność oraz łatwość stosowania. Najwyższa jakość produktu gwarantuje uzyskanie doskonałego efektu wewnątrz budynku od piwnicy aż po dach.

MK5-L firmy quick-mix jest lekkim i wydajnym tynkiem maszynowym cementowo-wapiennym z dodatkiem perlitu. Jego wysoka paroprzepuszczalność, pomaga kształtować komfortowy mikroklimat pomieszczeń. Dzięki możliwości dokonywania obróbki ręcznej i maszynowej dowolną techniką, np. poprzez filcowanie lub zacieranie, MK5-L jest niezwykle łatwy i przyjazny w stosowaniu. Wysoka przyczepność do podłoża sprawia, że wykonane za jego pomocą powierzchnie będą gładkie, trwałe, estetyczne i wytrzymałe przez wiele lat.

Od piwnicy aż po dach

Tynk MK5-L firmy quick-mix jest dedykowany do stosowania wewnątrz budynków, na wszelkiego rodzaju podłoża – murowane i betonowe. Może być stosowany zarówno do nowych jak i remontowanych budynków. Doskonale sprawdza się jako jedno lub dwuwarstwowy tynk podkładowy wykończony na gładko pod powłoki malarskie czy płytki ceramiczne. Zaletą MK5 –L jest jego wysoka wydajność. Z zawartości 30kg opakowania suchej mieszanki otrzymuje się ok. 25 l gotowej zaprawy. Na 1 m² wyprawy tynkarskiej o grubości 10 mm potrzeba tylko ok. 11 kg suchej zaprawy MK5-L, podczas gdy tradycyjnego tynku cementowo-wapiennego w klasie CS II, potrzebowali będziemy nawet 16 kg. Oznacza to 40% wyższą wydajność tynku MK5-L.

Prosty w obróbce i łatwy w stosowaniu

Dzięki prostej technologii obróbki oraz łatwości stosowania tynk MK5-L firmy quick-mix przyspiesza tempo wykonania prac. Z MK5-L pracuje się szybciej i efektywniej. Lekki tynk MK5-L może być przygotowywany i nanoszony ręcznie lub maszynowo, za pomocą ogólnodostępnych agregatów tynkarskich. Aby przygotować tynk do ręcznego nanoszenia należy zawartość opakowania 30 kg rozrobić z 7,5 litra wody i dokładnie mieszać przez ok. 2 min. przy użyciu powszechnie dostępnych mieszarek wolnoobrotowych z mieszadłem śrubowym, aż do uzyskania płynno-plastycznej, jednorodnej masy. Zaprawę przygotowaną zarówno ręcznie jak i maszynowo należy zużyć w ciągu 2 godz. Całkowita grubość tynku nanoszonego jednowarstwowo powinna wynosić od 15 mm do 25 mm, a dwóch warstwach – od 15 mm do 40 mm. Przy nakładaniu dwuwarstwowym tynk należy nanosić w kolejnych cyklach roboczych na grubość przeciętnie 20 mm. Świeżą powierzchnię pierwszej warstwy powinno się zszorstkować. Naniesienie drugiej warstwy tynku może nastąpić dopiero po wstępnym stwardnieniu poprzedniej warstwy, czyli po ok. 2-3 godzinach przy zachowaniu optymalnych warunków (20°C, 65% względnej wilgotności powietrza). Tynk lekki przed nałożeniem kolejnych końcowych powłok wierzchnich musi być całkowicie wyschnięty (bez ciemniejszych śladów wilgoci). Świeży tynk należy chronić przed niekorzystnymi warunkami wiązania, takimi jak niska temperatura, silne nasłonecznienie oraz zbyt szybkie wysychanie. Prace powinno wykonywać się temperaturze powietrza i podłoża od + 5°C do +25°C.

Dane techniczne:

Wytrzymałość na

ściskanie:

 2,0 N/mm2
Uziarnienie: 0 – 0,6 mm
Temperatura stosowania: od + 5º C do +25º C
Zużycie wody: w zależności od typu agregatu (ok. 7,5 l na 30 kg)
Wydajność: ok. 25 l zaprawy z 30 kg
Zużycie: ok. 11 kg/m2 przy warstwie tynku grubości 10 mm

Zaloguj się Logowanie

Komentuj