Jesień to okres intensywnych przygotowań domu i ogrodu do zimy. Producent elektrycznych systemów grzewczych oferuje rozwiązania minimalizujące problemy związane z trudnymi warunkami atmosferycznymi.
Bezpieczeństwo
Oblodzone chodniki, podjazdy i schody, zaśnieżone dachy, sople zwisające z rynien, to niebezpieczeństwa, którym trzeba stawić czoła zimą. Dzięki systemom przeciwoblodzeniowym Devi można w łatwy sposób rozwiązać te problemy. Systemy Devi są instalowane pod typowymi nawierzchniami, takimi jak asfalt, beton oraz kostka brukowa i granitowa. Stosowane są także na wszystkich rodzajach dachów w celu usunięcia śniegu i lodu z rynien, rur spustowych i skrajnych fragmentów poszycia dachowego. Systemy Devi zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, lecz także odpowiednią konserwację domu. Minimalizują niszczenie nawierzchni i budynków spowodowane przez zamarzającą wodę. Zmniejszają także prawdopodobieństwo wypadków powstałych z powodu śliskiej nawierzchni.
Odpowiednio zaprojektowany system przeciwoblodzeniowy może utrzymać czystą i suchą nawierzchnię przez cały okres zimowy. Eliminuje to także konieczność ręcznego odśnieżania i posypywania nawierzchni solą.
Ciepło
Elektryczne ogrzewanie podłogowe Devi może być stosowane przez cały rok, ale to właśnie zimą jego zalety są najbardziej widoczne. Maty grzejne umieszczone są bezpośrednio pod podłogą, dzięki czemu zapewniają najkorzystniejszy rozkład temperatury dla człowieka (ok. 24°C przy podłodze, ok. 19°C w okolicach głowy i 16°C pod sufitem) i komfortowe ciepło pozwalające na chodzenie bez kapci.
Estetyka i funkcjonalność
System elektrycznego ogrzewania podłogowego może być montowany pod praktycznie każdym rodzajem podłogi (parkiet, płytki ceramiczne, kamień naturalny, lastryko, klepka, laminat linoleum, wykładzina dywanowa), we wszystkich pomieszczeniach. Maty grzejne Devi ułożone pod podłogą są całkowicie niewidoczne dla użytkownika. Dzięki temu aranżacja mieszkania staje się o wiele łatwiejsza, można ją zagospodarować według własnych potrzeb.
Oszczędności
Wodny system ogrzewania podłogowego jest o 52% droższy od elektrycznego systemu grzewczego, natomiast tradycyjny system grzejnikowy aż o 34%. Elektryczny system ogrzewania podłogowego pozwala precyzyjnie obniżyć średnią temperaturę w pokoju nawet o 1-2°C. Oznacza to, że straty energii można zmniejszyć o 10-20%. Wpływa to na obniżenie kosztów oraz zwiększa dbałość o ekologię. Koszt elektrycznych systemów grzewczych są najniższe spośród wszystkich rozwiązań. Ich zakup i eksploatacja wyrównują się po około 10 latach.
Wygoda
System elektrycznego ogrzewania podłogowego jest bardzo łatwy w obsłudze. Może być sterowany oddzielnym termostatem zainstalowanym w każdym pomieszczeniu lub za pomocą jednego bezprzewodowego sterowania centralnego używanego do sterowania całym domem. Panel sterujący jest czytelny i przyjazny dla użytkownika. Łatwy w obsłudze system centralnej kontroli oszczędza energię dzięki możliwości ustawienia optymalnej temperatury. Działa zgodnie z indywidualnie ustawionym programatorem.
Nie tylko
Systemy Devi zwalniają nas z wielu obowiązków, jakie często są nierozerwalnie związane z okresem zimowym: konserwacja pieców, czyszczenie kominów, odśnieżanie podjazdów i chodników. Jednak, aby rozwiązania Devi działały bardziej efektywnie nie możemy zapomnieć o paru bardzo istotnych zadaniach: odpowiednie uszczelnienie okien, oczyszczenie rynien z liści i zabrudzeń, monitoring elewacji oraz dachu pod kontem ewentualnych nieszczelności, udrożnienie rur odpływowych.
Synonim jakości i tradycji inżynierskiej
Devi – będąc członkiem Grupy Danfoss – oferuje swoim klientom profesjonalne rozwiązania oraz bogaty katalog produktów elektrycznego ogrzewania podłogowego i przeciwoblodzeniowego. Devi opracowuje, produkuje i sprzedaje kompletne systemy grzewcze składające się z kabli, mat oraz termostatów.
Pan Bosa Stopa
Pan Bosa Stopa jest wielbicielem chodzenia boso. Odwiedza miejsca zabaw, rekreacji i wypoczynku. Lubi bywać w miejscach ciekawych, oryginalnych, zabawnych i wartych zobaczenia. Zachęca wszystkich do chodzenia boso przez cały rok.
Zaloguj się Logowanie