Projekt domu Kora – duży, nowoczesny dom jednorodzinny

Projekt domu Kora

© Dobre Domy

Jedną z cech charakterystycznych nowoczesnego domu jest zwarta bryła. Budynek jest tak zaprojektowany, by jak najdłużej utrzymywał ciepło. Jednocześnie wyróżnia go oryginalny, asymetryczny kształt.

Drzwi i okna mają różną wielkość, a materiały wykończeniowe tworzą subtelne kontrasty. Dawniej projektanci byli skazani na cegłę lub drewno. Aktualnie – mają dostęp do produktów z różnych części świata. W efekcie zarówno ściany zewnętrzne, jak i wewnętrzne pełnią funkcję dekoracyjną, a jednocześnie nie przestają być istotnym elementem konstrukcyjnym budynku. Nowoczesny dom cechuje również precyzja wykonania. Wszystkie detale zaprojektowane są z dbałością o najmniejszy szczegół. Zaawansowane technologie sprawiają, że budynek jest trwały, energooszczędny i funkcjonalny.

Przestronne wnętrza

Asymetryczna bryła i zestawienie ze sobą różnych materiałów to nie jedyne cechy nowoczesnego domu. Budynek posiada przeszklenia, które powiększają optycznie przestrzeń i pozwalają doświetlić poszczególne pomieszczenia. Promienie słoneczne łatwo dostają się do domu, a dzięki szczelnym oknom budynek dłużej utrzymuje ciepło. Dzięki temu obniżają się koszty jego eksploatacji. Nowoczesne domy często cechuje również minimalistyczna aranżacja. Projektanci rezygnują więc ze zbędnych detali i dekoracji, w zamian stawiają na meble nawiązujące do stylu industrialnego, na przykład o gładkiej strukturze z elementami metalowymi. Ważnym elementem jest też ekologiczny i ekonomiczny sprzęt, który w naturalny sposób nawiązuje do charakteru budynku. W domu powinny się znaleźć energooszczędne urządzenia, takie jak pralka, lodówka czy zmywarka, które pozwalają ograniczyć rachunki za prąd.

Funkcjonalność i wygoda

Przykładem nowoczesnego domu jest projekt Kora. Budynek ma dwie kondygnacje i dach o kącie nachylenia 2°. Na parterze znajduje się duży salon z kominkiem. Z salonu można się łatwo dostać na taras, a także do sąsiadującego gabinetu. Kuchnia połączona jest z jadalnią i spiżarnią. Pomieszczenia te można oddzielić od innych za pomocą lekkich, przesuwnych ścianek. W pobliżu wiatrołapu zlokalizowany został jednostanowiskowy garaż i pomieszczenie gospodarcze. Tuż przy wejściu umieszczono łazienkę. Na piętrze znajdują się trzy sypialnie, w tym dwie z wyjściem na balkon. Z holu można się dostać do wspólnej łazienki i pralni. Jeden z pokoi wyposażony jest w osobną łazienkę, dzięki czemu może pełnić funkcję pomieszczenia dla gości. Najmniejszy pokój na piętrze posiada duże przeszklenia i może służyć jako salonik albo pokój do pracy. Powierzchnia użytkowa domu wynosi 186.6 m².

Dodatki

- Kupując projekt domu Kora, inwestor otrzymuje atrakcyjne, bezpłatne dodatki do projektu. Na uwagę zasługuje przede wszystkim schemat instalacji solarnej, który pozwala uzyskać energię z odnawialnych źródeł. Projekt wentylacji mechanicznej zapewnia z kolei odpowiednią wymianę zużytego powietrza na świeże bez konieczności otwierania okien. Dodatkiem, który pozwala znacząco ograniczyć koszty eksploatacji domu, jest pakiet rozwiązań energooszczędnych. – informuje Tomasz Flak  z Pracowni Architektonicznej Dobre Domy – Dokumentacja, przygotowana przez naszych specjalistów umożliwia poprawienie izolacji cieplnej ścian, dachu i podłóg, a także zredukowanie mostków cieplnych, czyli miejsc, przez które ciepło ucieka z budynku. Dzięki nowoczesnym materiałom i technologiom dom potrzebuje mniej energii, jest więc tańszy i bardziej ekologiczny. Inwestor otrzymuje również charakterystykę energetyczną budynku. Może się też zdecydować na dodatki płatne, takie jak kosztorysy, tablica informacyjna czy dziennik budowy – radzi Tomasz Flak.

Konstrukcja i wykończenie

Ściany zewnętrzne, podobnie jak ściany wewnętrzne, zbudowane są z bloczków wapienno-piaskowych. To ekologiczny i bardzo trwały materiał. Wykonuje się je z wody (3%), wapna (7%) i piasku (90%). Bloczki mają wyprofilowane krawędzie i specjalnie wyżłobione otwory, dzięki czemu są łatwe w montażu. Mogą się łączyć na kieszeń lub na wpust i wypust. Jednocześnie ich powierzchnia jest bardzo gładka, więc nie wymagają dużej ilości zaprawy. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i niskie temperatury. Cechują je również wysokie parametry cieplne i akustyczne. Ich niewątpliwą zaletą jest też zdolność do pochłaniania wilgoci. W domu zbudowanym z bloczków wapienno-piaskowych panują optymalne warunki mikroklimatyczne. Elewacje w domu Kora wykończone są za pomocą płyt kamiennych i paneli drewnianych na stelażu. Materiały kontrastują ze sobą, ożywiając zewnętrzną część budynku.

- Osoby, które cenią elegancję i nowoczesność oraz szukają domu, który zaspokoi potrzeby dużej rodziny z pewnością docenią projekt Kora Pracowni Architektonicznej Dobre Domy. W ofercie pracowni projektowej Dobre Domy można znaleźć również tradycyjne projekty domów. Są funkcjonalne, estetyczne i dostosowane do potrzeb współczesnego inwestora. Portfolio firmy obejmuje zarówno projekty domów piętrowych, jak i parterowych, projekty domów z garażem jedno- lub dwustanowiskowym, z podpiwniczeniem, a także projekty domów dwurodzinnych i bliźniaczych. Każdy projekt zawiera opisy, rzuty, sytuacje, przekroje oraz wycenę kosztorysową – podsumowuje architekt Tomasz Flak z Pracowni Architektonicznej Dobre Domy.

Źródło: http://www.dobredomy.pl/

Zaloguj się Logowanie

Komentuj