Prestiżowy projekt inwestycyjny w Lublinie – Tarasy Zamkowe

W samym centrum Lublina, w pobliżu historycznego Zamku, powstanie ultranowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe. Tarasy Zamkowe – do tej pory znane jako Galeria Zamek – zaprojektowane zostały w taki sposób, by w ścisłym centrum miasta znajdował się ekscytujący obiekt handlowo-rozrywkowy, a jednocześnie miejsce relaksu i wypoczynku.

Tarasy Zamkowe Lublin

Prognozy dla nowej inwestycji są optymistyczne: zainteresowanie lokalnych, krajowych i międzynarodowych marek powierzchnią sprzedaży w Lublinie jest nadzwyczaj wysokie. Na 37 tys. m2 powierzchni handlowej Tarasów Zamkowych znajdzie się miejsce dla 150 sklepów. Otwarcie planowane jest na jesień 2014 roku. Całkowity koszt inwestycji to około 115 milionów euro (480 milionów zł).

“Lublin, z liczbą 350 tys. mieszkańców i 800 tys. zasięgiem oddziaływania, jest według nas bardzo atrakcyjnym miastem z inwestycyjnego punktu widzenia. Duża siła ekonomiczna miasta oraz niski poziom nasycenia powierzchni handlowej, miały bezpośredni wpływ na podjętą przez nas w zeszłym roku decyzję o kupnie działki pod dawną Galerię Zamek i zbudowaniu na niej centrum handlowego, które idealnie wkomponuje się w krajobraz miasta i zaoferuje wyjątkową możliwość połączenia zakupów i rozrywki. By to osiągnąć zmieniliśmy pierwotny projekt wprowadzając do niego najnowsze rozwiązania z dziedziny inwestycji handlowych” – skomentował Eduard Zehetner, Prezes IMMOFINANZ Group, jednego z wiodących graczy w branży nieruchomościowej i deweloperskiej. – “Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze wysiłki zmierzające do tego, by wybudować najnowocześniejszy obiekt handlowy w Lublinie zostały docenione przez lokalne władze i że będziemy mogli rozpocząć budowę w ciągu kilku najbliższych tygodni. Zaraz po zakończonej sukcesem rozbudowie Silesia City Center i niedawno rozpoczętym projekcie pierwszego osiedla mieszkalnego, Dębowe Tarasy – obydwu inwestycji zlokalizowanych w Katowicach, Tarasy Zamkowe stanowią nasz kolejny ważny projekt inwestycyjny w Polsce, będącej obiecującym rynkiem, na którym planujemy dalej intensyfikować naszą działalność.”

Tarasy Zamkowe Lublin

Od Galerii Zamek do Tarasów Zamkowych

Ponieważ nazwa Galeria Zamek funkcjonowała na rynku przez dłuższy czas, IMMOFINANZ Group zdecydowało się przeprowadzić w Lublinie badanie, którego celem była ocena, czy marka w dalszym ciągu odpowiada zmienionej koncepcji centrum handlowo-rozrywkowego. Nazwa Tarasy Zamkowe została wybrana spośród szeregu propozycji. Okazało się, że nazwa centrum wywołuje pozytywne skojarzenia wśród mieszkańców Lublina i powoduje, ze jest ono postrzegane jako nowoczesne, zgodne z trendami, modne, przyjazne środowisku i inspirujące miejsce.

Tarasy Zamkowe Lublin

Wyjątkowe centrum handlowe, na miarę potrzeb mieszkańców

Niezwykły projekt Tarasów Zamkowych łączy w sobie wyjątkową architekturę z wysokimi standardami ekologicznymi. Cechami wyróżniającymi projekt są: umieszczone na dachu skwery, trawniki, ciągi spacerowe, pomosty widokowe, spośród których najbardziej okazała będzie platforma widokowa skierowana na panoramę Zamku i Starego Miasta. Publiczne skwery usytuowane na rogach centrum handlowego w kształcie trójkąta będą zachęcały odwiedzających do odpoczynku oraz stworzą przestrzeń dla organizacji wydarzeń.

Tarasy Zamkowe Lublin

Tarasy Zamkowe zostały zaprojektowane w taki sposób by pomieścić 150 sklepów, 3 restauracje oraz kilkanaście kawiarni i punktów gastronomicznych. Powierzchnia całkowita inwestycji wyniesie 104 tys. m2, z czego 37 tys. m2 zostanie przeznaczonych na powierzchnie handlową, 23 tys. m2 pod przestrzeń publiczną i oranżerię oraz 44 tys. m2 dla podziemnego parkingu. Na trzech poziomach znajdzie się 1000 wygodnych miejsc parkingowych. Lokalizacja nowego centrum handlowego pomiędzy Alejami Unii Lubelskiej i Tysiąclecia, zapewnia łatwy dostęp nie tylko za pomocą środków transportu miejskiego, ale również rowerem oraz pieszo.

Tarasy Zamkowe Lublin

Tarasy Zamkowe będą nowoczesnym centrum handlowym o trójkątnym kształcie z placem na każdym rogu budynku. Zamysł projektu jest odzwierciedleniem nowoczesnych metod kreatywności przyjaznej środowisku. Jest to synteza ekologicznego myślenia o krajobrazie i najnowocześniejszych rozwiązaniach budowlanych. “W erze globalnego kryzysu ekologicznego i energetycznego przed architektami stoją dwa wyzwania: jak umocnić kulturową i środowiskową tożsamość i całościowo zapewnić energooszczędne parametry budynków. Te dwa cele stworzyły fundamenty dla projektu Tarasów Zamkowych” – skomentował Bolesław Stelmach, architekt centrum. “Zrównoważony rozwój pozwoli na symbiozę kulturowego i naturalnego dziedzictwa połączonego z wydajnością energetyczną.”

Profesor Zbigniew Myczkowski, członek Komitetu Architektury i Urbanistyki w Krakowie potwierdza pozytywną wartość projektu dla społeczności lokalnej: “Rozwiązania wykorzystane w projekcie są ultranowoczesne i tworzą niewątpliwą wartość estetyczną projektu dla krajobrazu, jeśli chodzi o jego morfologię i połączenie z krajobrazem naturalnym. Dach trawiasty typu „piąta elewacja” – połączenie dachu z naturalnym elementem, który pozostaje w harmonii z konstrukcją budynku w poziomie, pionie, w równi pochyłej, tworząc naturalną geometryzację budynku – to arcydzieło w dziedzinie architektury, architektury krajobrazu i ogrodnictwa.”

1 Komentarz

  1. mk121

    25 listopada 2012 at 13:56

    super!

Zaloguj się Logowanie

Komentuj