Po czym poznać dobrą kosmetyczkę?

© depositphotos

© depositphotos

Każda kobieta lubi troszczyć się o swój naturalny wygląd. Dbanie o perfekcyjne oblicze nie ogranicza się wyłącznie do prowadzenia aktywnego trybu życia, właściwej diety oraz dobrze dobranej garderoby. Regularne wizyty u fryzjera i kosmetyczki stanowią równie ważny czynnik w dbaniu o swój wizerunek. Salonów kosmetycznych przybywa z każdym rokiem. Walcząc o klienta, oferują różnorodne oferty kosmetyczne, jednak nie zawsze idzie to w parze z dobrym wykonaniem danej usługi. Często wynika to z braków wiedzy w zakresie branży kosmetologicznej.

Liczy się fach podparty wiedzą

Odwiedzając różnorodne salony piękności można zaobserwować, iż coraz więcej z nich oferuje swoim klientom interesujące, często egzotycznie brzmiące usługi: masaż stemplami ziołowymi, pedicure japoński, peeling kawitacyjny lub manicure hybrydowy – to tylko nieliczne świadczenia, z których często korzystają panie. Prawidłowe wykonanie zabiegu polega na połączeniu wiedzy teoretycznej oraz wiedzy praktycznej. Niestety, wielu kosmetologom brakuje podstawowych informacji na temat funkcjonowania ludzkiego ciała oraz metod doboru leczenia lub przeprowadzania konkretnego zabiegu. Poprzez popełnianie różnych błędów tracą nie tylko klientów, ale również obniżają wiarygodność innych pracowników branży kosmetycznej. Po czym poznać dobry salon piękności? Osoby tam zatrudnione posiadają odpowiednie wykształcenie, które mogą potwierdzić dyplomami i certyfikatami.

Czym się różni szkolenie od kursu?

Kursy kosmetyczne skierowane są do ludzi, którzy pragną zdobyć uniwersalne umiejętności dotyczące tej branży, na przykład malować paznokcie lub ukrywać niedoskonałości cery. Wiele osób chętnie uczęszcza na tego typu zajęcia, a zdobyte doświadczenie wykorzystuje do własnych potrzeb. Coraz większą popularnością cieszą się umieszczone w sieci filmiki, tak zwane vlogi, gdzie radzi się, jak dbać o swój wygląd i krok po kroku przeprowadzać konkretne zabiegi (na przykład peeling twarzy skóry wrażliwej lub samodzielny pedicure). Z kolei szkolenia kosmetyczne mają na celu podnoszenie kwalifikacji osób pracujących w zawodzie kosmetologa. Ich program obejmuje nie tylko dokształcanie teoretyczne i praktyczne w zakresie wykonywania popularnych usług, ale przede wszystkim kładzie się nacisk na poznawanie innowacyjnych technik łączących kosmetologię z zabiegami medycznymi. Ich celem jest podniesienie efektywności oraz możliwość wprowadzenia elementów programowych medycyny estetycznej.

Zwróć uwagę na program szkoleń

Na profesjonalne szkolenia kosmetyczne składa się kilka powiązanych ze sobą bloków medycznych, takich jak nauka mikrodermabrazji, mezoterapii igłowej, wypełniania bruzd i zmarszczek w obrębie twarzy, volumetrii oraz zastosowania osoczy bogatopłytkowych. Szkolenia są przeprowadzane w małej liczbie osób pod opieką profesjonalnego instruktora, często lekarza lub kosmetologa z wieloletnim doświadczeniem. Bardzo ważne jest, aby instytucje przeprowadzające tego typu usługi wydawały imienne certyfikaty swoim uczestnikom. Dobre salony piękności chwalą się zawodowymi osiągnięciami i podnoszeniom kwalifikacji swoich pracowników, dlatego na ścianach gabinetu umieszcza się dyplomy oraz świadectwa szkoleń. Po czym poznać dobrą kosmetyczkę? Umie połączyć wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami, a także często współpracuje z lekarzami, aby w razie trudności móc skierować klienta do odpowiedniej osoby. Udziela rad i wskazań dotyczących nie tylko samej usługi, ale również informacji, jak dbać o siebie po danym zabiegu. Wzbudza w ten sposób nie tylko zaufanie klienta, ale także świadczy o wysokim poziomie swoim kompetencji zawodowych. Dobra kosmetyczka nie potrzebuje reklamować swoich usług, ponieważ tak zwana poczta pantoflowa potrafi zdziałać o wiele więcej, niż ogłaszanie się w lokalnych mediach.

Cechy dobrej kosmetyczki

Podsumowując, do najważniejszych cech dobrego kosmetologa zalicza się:

  • posiadanie odpowiedniego wykształcenia;
  • regularne podnoszenie kwalifikacji zawodowych (poprzez szkolenia kosmetyczne lub kursy kosmetyczne, takie jak te: http://skinmedicine.pl/o-nas/);
  • przeprowadzanie wywiadu z klientem na temat stanu skóry oraz ewentualnych przeciwwskazań medycznych;
  • omawianie poszczególnych etapów zabiegu;
  • stosowanie kosmetyki holistycznej, to znaczy skupienie się wyłącznie na kliencie i wprowadzanie go w stan uspokojenia i relaksu.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj