© 123RF
Mieszkanie w bloku wydaje się znacznie bezpieczniejsze niż w domku jednorodzinnym. Jednakże lokale w budownictwie wielorodzinnym równie często bywają celem złodziejów. Co zrobić, aby skutecznie zapobiec włamaniom do własnego M?
Zgodnie z policyjnymi danymi najwięcej włamań – bo aż 2/3 wszystkich zgłoszonych zdarzeń – odbywa się przez okno. Warto zatem szczególnie w mieszkaniu umiejscowionym na parterze budynku zamontować właściwe okna. Najodpowiedniejsze są te wyposażone w specjalne okucia antywłamaniowe oraz grube szyby klejone z warstwami folii. Co ważne, nawet najlepsze antywłamaniowe okno nie zabezpieczy mieszkania, jeśli pozostanie ono otwarte. Dlatego też wychodząc z domu, koniecznie sprawdźmy, czy wszystkie zostały dokładnie pozamykane.
Dodatkowym zabezpieczeniem jest roleta antywłamaniowa. Sprawdzi się doskonale nie tylko jako ochrona przed złodziejami, ale także ustrzeże dom przed nadmiarem słońca oraz będzie stanowiła świetną izolację termiczną.
Drugim miejscem najczęściej forsowanym przez włamywaczy są drzwi. W Polsce, także wśród mieszkańców bloków, coraz popularniejsze są drzwi antywłamaniowe. Współczesne ich wersje nie są brzydkie, obite blachą, to eleganckie konstrukcje zawierające w środku mocny, metalowy stelaż, a na zewnątrz obite są ładną drewnianą i zdobioną okleiną. Co więcej, mogą być wyposażone w elementy witrażowe, które wykonuje się z bezpiecznego, odpornego na wybicia, pancernego szkła.
Montaż takich drzwi najlepiej zlecić firmie, która profesjonalnie zajmuje się tego typu usługami. W Internecie (na przykład na stronie www.pogotowie-zamkowe-wroclaw.pl) można znaleźć doświadczone firmy, które posiadają taką ofertę. Niewątpliwie zlecenie wstawienia drzwi antywłamaniowych specjalistom gwarantuje dotrzymanie wszelkich norm i wysokie zabezpieczenie nieruchomości przed włamaniem oraz kradzieżą.
Nieodłącznym elementem drzwi jest zamek. Dobrze dobrany i odpowiednio zamontowany sprawi, że drzwi do naszego mieszkania będą trudne do sforsowania. Współczesne atestowane zamki to systemy wykorzystujące skomplikowane mechanizmy zapadkowe i wielozastawkowe, które niezwykle trudno jest otworzyć wytrychem.
Dobrej klasy zamki mają minimum 100 tysięcy, a te najlepsze nawet kilka milionów różnorodnych kombinacji. Charakteryzują się także klasami bezpieczeństwa określanymi w skali trójstopniowej, tj. A,B,C lub 1,2,3, przy czym C i 3 dają najwyższą jakość i gwarancję najpełniejszej ochrony.
Zaloguj się Logowanie