Łazienka wokół wanny

Kończy się czas nudnych łazienek, które w każdym mieszkaniu wyglądają niemal identycznie. Potrzeba nowych i niecodziennych doznań sprawia, że poszukujemy różnych form luksusu i estetycznego wyrazu. Czy wanna w epicentrum łazienki może zapewnić zarówno wygodę jak i estetykę?

Nowy układ – nowa jakość

Umywalka, wanna, pralka, lustro czy kosz na bieliznę to standardowe elementy wyposażenia łazienki, spełniające określone funkcje. Aby jednak pomieszczenie stało się prawdziwą strefą relaksu, powinny być dobrane według określonego planu aranżacyjnego oraz potrzeb i przyzwyczajeń użytkowników. Urządzenie salonu kąpielowego nie oznacza konieczności instalacji sauny, jacuzzi i basenu. Wysokiej klasy armatura pozwala bowiem bez większych przedsięwzięć architektonicznych stworzyć gustowną i wygodną przestrzeń. Każdy element musi jednak współgrać estetycznie i praktycznie z pozostałymi, tworząc ekskluzywną całość opartą o kompleksowe rozwiązania.

Moja strefa kąpielowa

Duża powierzchnia łazienki daje spore możliwości aranżacyjne, a w efekcie późniejsze poczucie komfortu i swobody osób z niej korzystających. Symbolem wolności, luksusu i elegancji jest wanna wolnostojąca. Usytuowana w dogodnym miejscu pozwala delektować się długimi kąpielami w nastrojowym otoczeniu. Jednak decyzja o jej instalacji niesie za sobą konieczność dostosowania wielu mechanizmów do wybranej lokalizacji. - Wanna musi być połączona z odpowiednimi systemami doprowadzania i odprowadzania wody, co często wymaga ingerencji hydraulika – podkreśla Sylwia Madyda z firmy Madix, dystrybutora markowego wyposażenia łazienek – Sami użytkownicy w pierwszej kolejności zwracają natomiast uwagę na urządzenia, z którymi będą mieli bezpośredni kontakt każdego dnia. Brak styczności wanny ze ścianą powoduje, że stosuje się przy niej baterie stojące, wyposażone w węża
i słuchawkę prysznicową oraz odpowiedni zestaw montażowy. Sprawny obieg wody zapewniają natomiast specjalnie dostosowane do tego rodzaju wanien przelewy z syfonem oraz odpływem do podłogi. Sprawne połączenie wszystkich elementów pozwala relaksować się bez względu na to, w którym miejscu łazienki stworzyliśmy strefę kąpielową. Na odpowiedniej przestrzeni można bowiem zorganizować cały salon prywatnego SPA, podzielony na różne części użytkowe.

Wygodnie i stylowo

Układ pomieszczenia musi przy tym dawać swobodę poruszania się po nim oraz pełną dostępność wszystkich niezbędnych urządzeń i przyborów. Ekskluzywna łazienka to także miejsce atrakcyjne wizualnie. Usytuowana pośrodku wanna nie powinna być więc wyrwanym z kontekstu zwykłym elementem wyposażenia. Stanowi ona przecież rodzaj centrum relaksacyjnego, które ma pozytywnie działać na różne zmysły. Dlatego dostępne w sklepach modele stanowią prawdziwą galerię kształtów, barw i kolorów, nawiązujących do różnych trendów czy epok. Dopasowane do nich komplety baterii i przelewów sprawiają, że nie trzeba zabudowywać kafelkami żadnego fragmentu instalacji. - Gustowne baterie ze stelażem i mosiężne przelewy znakomicie wkomponują się w aranżację w stylu retro, podczas gdy proste i funkcjonalne akcesoria to dobre rozwiązanie dla nowoczesnej stylistyki – mówi Sylwia Madyda. Również wszystkie elementy wokół umywalki powinny współgrać estetycznie z założoną wizją wystroju. Natomiast pralka, suszarka czy oświetlenie to przede wszystkim sprzęty o wymiarze praktycznym. Nie mogą one jednak za bardzo kontrastować z resztą wyposażenia. Nawet w pomieszczeniu urządzonym w bardzo tradycyjnym klimacie, można je gustownie umieścić, dobierając kolorystykę, wprowadzając ewentualne zabudowy meblowe lub po prostu zachowując odpowiednią odległość od strefy kąpielowej. Bezpośrednio obok wanny warto umiejscowić wygodne wieszaki i stojaki na przybory tak, by wszystko było pod ręką. Całość powinna składać się na spójną, komfortową i stylową łazienkę, która będzie stanowić rodzaj domowego SPA.

1 Komentarz

  1. mk121

    30 stycznia 2013 at 11:18

    nie ;/

Zaloguj się Logowanie

Komentuj