Kino domowe z wymiennymi obiektywami

Dwa projektory Full HD dla wymagających miłośników kina domowego i zastosowania w niewielkich kinach studyjnych.

Wymienne obiektywy oraz funkcja przesuwania obiektywu (ang. Lens Shift) umożliwiają uzyskanie idealnej jakości obrazu w różnych warunkach lokalowych (m.in. duży zakres odległości projektora od ekranu). H5080 ma jasność 1.600 ANSI lumenów i kontrast 25.000:1, a H5085 odpowiednio 1.800 ANSI lumenów i 35.000:1. Obydwa modele umożliwiają kalibrację ISF, maja 3 wejścia HDMI oraz poziom szumu wentylatora zaledwie 27 dB w trybie ECO.

Obydwa projektory to doskonały sprzęt dla wymagających użytkowników. Oferują nie tylko doskonałą jakość obrazu, ale również wiele rozwiązań ułatwiających jego instalację i eksploatację. Funkcja przesuwania obiektywu (ang. Lens Shift) działa w dwóch płaszczyznach (pion i poziom), co pozwala na uzyskanie prawidłowej geometrii obrazu, gdy projektor nie jest umieszczony do ekranu. Korekta ta w najmniejszym stopniu nie wpływa na jakość obrazu, w przeciwieństwie do funkcji Keystone, gdzie korekta polega na cyfrowym przetworzeniu obrazu.

Automatyczne rozwijanie ekranu i zaciemnianie pomieszczenia

Projektory VIVITEK H508x są wyposażone w dwa gniazda 12V Trigger, umożliwiające automatyczne sterowanie rozwijaniem ekranu i/lub zaciemnianiem pomieszczenia (opuszczanie rolet) w chwili włączania projektora. Przy wyłączeniu projektora ekran jest automatycznie zwijany a rolety podnoszone. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne gdy sala projekcyjna wykorzystywana jest także do różnych innych celów.

3 wymienne obiektywy

Przy instalacji projektora często kłopotliwe jest uzyskanie odpowiedniej wielkości obrazu z miejsca, w którym chcemy go zainstalować – w przypadku projektorów H508x jest to o wiele łatwiejsze, gdyż użytkownik ma do wyboru 3 obiektywy: krótkoogniskowy (VL903G), standardowy (VL901G) i długodystansowy (VL905G). Pierwszy pozwala uzyskać maksymalnej wielkości obraz z niewielkiej odległości (poniżej 2 m), drugi pozwala maksymalny obraz uzyskać z odległości ok. 3-4 m, a trzeci z odległości 5-7,5 m, czyli z końca sali czy z kabiny projekcyjnej w kinie.

Kalibracja ISF

Kalibracja ISF (Imaging Science Foundation) to precyzyjne ustawienie poszczególnych parametrów obrazu (m.in. nasycenie poszczególnych składowych koloru, poziomu bieli i czerni) tak by obraz na ekranie odpowiadał oryginałowi. Kalibracja dokonywana jest w miejscu instalacji projektora w docelowych warunkach projekcji, dla każdego ze źródeł sygnału oddzielnie (DVD, BluRay, komputer, itp.). Proces przeprowadzany jest przez specjalistę posiadającego certyfikat ISF i odpowiedni sprzęt pomiarowy.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj