Drewno w całym domu

Podłogi Chapel Parket równie dobrze sprawdzają się w dziecięcych pokojach. Deski są idealnie wygładzone (nie mają drzazg), a jednocześnie nie są śliskie, dzięki czemu są bezpieczne dla dzieci. Są też przyjazne alergikom a stosowne atesty potwierdzają spełnienie najwyższych norm bezpieczeństwa. Drewno dębowe doskonale tłumi odgłosy dziecięcych zabaw. Przy zastosowaniu technologii Chapel Parket jest jednocześnie łatwe w utrzymaniu. Bez problemu można z niego zmyć wylane napoje, czy sprzątnąć resztki jedzenia. Każdy rodzic małego dziecka z pewnością doceni te zalety. Z kolei najmłodsi będą rozradowani możliwością wyboru koloru podłogi, ponieważ dostępna na rynku seria Color Line przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi bajkowej atmosfery we wnętrzach.

W każdym domu wypracowujemy własne ścieżki komunikacyjne. Niestety, często zdarza się, że podłoga dobitnie nam o nich przypomina. Na panelach i płytkach widoczne są ślady ich użytkowania. – W przypadku naszych desek tak się nie dzieje, ponieważ nie są one malowane farbą na powierzchni. Wykorzystujemy naturalne procesy chemiczne, trwale barwiące drewno. Dzięki temu kolor nie znika, nie ściera się, ani też nie płowieje. Nie widać także uszkodzeń, ponieważ nie robią się odpryski – tłumaczy Paweł Bekas.

Zanim zdecydujemy się na zakup drewnianych podłóg warto dowiedzieć się więcej o poszczególnych gatunkach drewna. Każdy z nich ma swoje właściwości, które w dłuższej perspektywie będą rzutowały na jego wygląd i pielęgnację.

Sosna jest miękka, wobec czego łatwo ją uszkodzić, zostawić ślady po ciężkich przedmiotach, czy zarysować. – Nasza firma specjalizuje się w drewnie dębowym, ponieważ dąb jest bardzo trwały i wytrzymały – mówi Paweł Bekas. Wskazuje przy tym, że bardzo ważnym elementem jest tu sposób obróbki drewna, który podkreśla jego naturalne właściwości. Dzięki temu jest ono nie tylko efektowne, ale także łatwe w utrzymaniu.

Deski Chapel Parket są wstępnie impregnowane, odprężane, a następnie pokrywane odpornym na działanie kwasu mlekowego olejem woskowym, wzmocnionym kwasem krzemowym. Kwas krzemowy to substancja utleniająca otrzymywana ze szkła, która tworzy specjalną twardą warstwę nad powierzchnią pokrytą olejem. Proces ten wzmacnia odporność podłogi na zarysowania czy ścieranie, dużo lepiej niż w przypadku standardowych olei woskowych. Taka podłoga nie jest śliska, ale skutecznie zamyka strukturę drewna przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami, np. przed czerwonym winem.

Drewniane podłogi nie są tanie. Jednak biorąc pod uwagę ich trwałość w dłuższej perspektywie i tak się opłacają. W drewno warto inwestować choćby z uwagi na klimat, jaki tworzy we wnętrzu. Ten naturalny, ciepły materiał zawsze gościł w naszych domach… najwyższa pora, aby do niego powrócić i już się z nim nie rozstawać!

Strony: 1 2

Zaloguj się Logowanie

Komentuj