Czy kredyt mieszkaniowy może być tańszy nawet o 40%?

Czy to możliwe, że kredyt mieszkaniowy na zakup tej samej nieruchomości może być tańszy nawet do 40%? Okazuje się, że tak. Na pierwszy rzut oka różnice w oprocentowaniu czy prowizjach mogą nie wydawać się olbrzymie, ale całkowity koszt kredytu może zmienić obraz sytuacji.

Kupno mieszkania to decyzja na całe życie, dlatego lepiej dokładnie przyjrzeć się ofertom banków niż być „mądrym po szkodzie”. Ale jak to zrobić?

Rynek kredytów mieszkaniowych w naszym kraju kwitnie i wszystko wskazuje na to, że najbliższych miesiącach banki będą kontynuować obecna politykę cenową i nie wycofają się z popularnych promocji. Takie promocje warto jednak prześwietlić i mądrze wykorzystać, sprawdzając szczegóły każdej oferty. To oczywiście czasochłonne zadanie, ale są już dostępne narzędzia dzięki którym można zrealizować je dosłownie w kilka minut. Jak?

Niezależna porównywarka finansów eBroker porównuje wszystkie rynkowe oferty. Uwzględnia ich koszty, jawne i ukryte oraz pokazuje jak duże różnice cenowe możemy znaleźć przypadku teoretycznie tego samego produktu, czyli przykładowego kredytu na kwotę 300 000 zł, zaciągniętego w złotówkach na okres 30 lat w ratach równych.

Pamiętajmy, że oferty promocyjne bardzo często mają drugie dno – mówi Paweł Słowiakowski z eBroker.pl – brak prowizji, czy też obniżona marża wiąże się z wymogiem skorzystania z innego produktu, jak konto, karta, czy dodatkowe ubezpieczenie. Kluczem będzie przydatność tych produktów, którą oceńmy indywidualnie i najniższa rata, tą można łatwo i bezpłatnie sprawdzić za pomocą naszego kalkulatora.

Faktycznie banki aktywnie uprawiają politykę tzw. cross-sellingu czyli proponowania klientowi szerszego wachlarza swoich produktów, często ubranego w promocję. Wertując promocje banków, można trafić na naprawdę dobrą ofertę, ale trzeba uważać.

Pamiętajmy, że w przypadku kredytów na zakup mieszkania czy domu, ważny jest całkowity koszt kredytu. Na oprocentowanie hipoteki składa się kilka elementów, ale najbardziej istotnym jest marża banku – jeżeli w negocjacjach z bankiem udaje się nam ją obniżyć, czasem warto „w zamian” się ubezpieczyć czy rozważyć przeniesienie konta.

Jak znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny praktycznie nie ruszając się z domu? Warto skorzystać z porównywarki i określić interesujące nas dane: wartość nieruchomości, wkład własny i oczekiwany kredyt, walutę i horyzont czasowy. Eksperci z eBroker.pl co dzień aktualizują jej parametry, w ten sposób powstaje łatwy w obsłudze kalkulator kredytów mieszkaniowych

Zaloguj się Logowanie

Komentuj