Cynkowanie ogniowe sposobem na trwałość ogrodzenia

Konserwacja stalowego ogrodzenia wokół posesji to uciążliwy obowiązek. Pęknięcia i rysy to pierwsze symptomy korozji, która może spowodować nieodwracalne uszkodzenia. Paradoksalnie, najlepszym i najtańszym sposobem na trwałe ogrodzenie jest…. brak konserwacji i inwestycja w system ocynkowany ogniowo.

Odpowiednia metoda cynkowania, zastosowana przy produkcji sprawia, że ogrodzenie staje się odporne na warunki atmosferyczne. A te w Polsce nie rozpieszczają. Często po intensywnej zimie albo już w trakcie deszczowej wiosny pojawia się rdza i wtedy problemy przychodzą lawinowo. Czy nakładać nową farbę na czysty metal czy na poprzednią warstwę? Jak skutecznie usunąć wadliwą powłokę antykorozyjną? Który lakier będzie najtrwalszy?

W przypadku cynkowania ogniowego, stosowanego w ogrodzeniach LEGI, te problemy nie występują. Jak to działa? Ogrodzenia zanurzane są w cynku w bardzo wysokiej temperaturze, wskutek czego końcowy produkt jest trwalszy a powłoka antykorozyjna dużo dokładniej rozprowadzona. Cynk przenika do struktury materiału, zwiększając jego odporność na warunki atmosferyczne.

Inną technologią, stosowaną przy produkcji ogrodzeń LEGI jest malowanie proszkowe. Na czym polega? W malowaniu proszkowym korzysta się z elektrostatyki. Najpierw nakłada się kolorowy proszek, a następnie rozgrzewa elementy do wysokiej temperatury. Proszek, który nie osiadł na materiale można zebrać i wykorzystać w kolejnych partiach. Ekologiczność tego rozwiązania polega na nieemitowaniu szkodliwych rozpuszczalników do atmosfery oraz oszczędności materiału.

Wybór ogrodzenia lepszej jakości tylko pozornie łączy się z większym wydatkiem. Co prawda faktycznie na początku musimy zapłacić trochę więcej, niż za siatkę bez odpowiedniego ocynku, ale w ciągu kolejnych dziesięciu lat oszczędzamy na konserwacji. Dlatego w ostatecznym rozrachunku to rozwiązanie opłaca się bardziej.

3 Komentarzy

  1. mk121

    28 listopada 2012 at 15:22

    Wybór ogrodzenia lepszej jakości tylko pozornie łączy się z większym wydatkiem.

  2. mk121

    13 stycznia 2013 at 00:19

    :D

  3. Marzenka

    14 kwietnia 2013 at 18:31

    Ekologiczność tego rozwiązania polega na nieemitowaniu szkodliwych rozpuszczalników

Zaloguj się Logowanie

Komentuj