Dominujący w ostatnich latach w projektowaniu wnętrz szeroko pojęty styl nowoczesny ma wiele twarzy – od minimalistycznej, przejawiającej się w prostych formach przez glamour ze złoceniami i srebrzeniami bogatych dekoracji, po eko i etno, charakteryzujące się naturalnymi materiałami i takimiż kolorami.
W projekcie wnętrza 85-metrowego mieszkania krakowskiej pracowni InsideLab projektanci odeszli od kolorystyki ziemi, zastępując złamane biele, beże, szarości i brązy – fioletami o różnym nasyceniu i odcieniach. Akcenty te zestawione zostały z eleganckimi bielami, ciemnym drewnem i czernią.
Dominuje design nowoczesny, minimalistyczny, o prostej formie – tu jednak wzbogacony został lekkimi elementami w stylu glamour – można je dostrzec w deseniu ściany w sypialni czy formie krzeseł i lampy w salonie łączonym z kuchnią. Wnętrze to zaprojektowane zostało dla jednego z nowo budowanych ekskluzywnych osiedli w krakowskiej dzielnicy Wola Justowska.
W kuchni zaobserwować można grę kolorów i płaszczyzn. Nie ma tu żadnych deseni, ornamentów ani dekoracji. Są natomiast dwa odcienie szarości oraz biel i fiolet – kolory, które łączą płaszczyzny mebli z sufitem i podłogą (biel) i ściany z sufitem (fiolet). Dzięki temu wnętrze nie jest monotonne, ale też nie ma w nim chaosu.
Dopiero poza kuchenną przestrzenią, którą dzieli od salonu wykończenie posadzki, pewnym przedłużeniem kuchennych funkcji jest barek i stół. W tę przestrzeń nieśmiało wchodzą delikatne ażury – lampy, krzeseł i hokerów, w korespondujących w kuchenną kolorystyką bielach i fioletach.
Salon z kominkiem, do którego wchodzi się bezpośrednio z hallu, posiada także wydzielone miejsce do pracy. Cała przestrzeń jest otwarta, mimo tego funkcjonowanie w niej nie jest inwazyjne dzięki symbolicznym podziałom – przede wszystkim kolorystycznym.
Sterylna biel łazienkiocieplona została ścianą z motywem kwiatowym oraz wykończeniem fragmentu podłogi i całej ściany ceramiką w ciepłym odcieniu brązu, o fakturze przypominającej drewno.
W sypialni zaobserwować można bogatszą ornamentykę – na ścianie będącej przedłużeniem wezgłowia łóżka. Zdobienie powtórzone zostało na ścianie przeciwległej. Lustro na całą wysokość ściany kryje dużą garderobę. Wypoczynkowy charakter pomieszczenia podkreśla wygodny fotel z podnóżkiem – klasyk designu Lounge Chair projektu Charlesa i Raya Eamesów z 1956 roku. W sypialni znalazło się także miejsce na toaletkę, którą z powodzeniem wykorzystywać można także jako miejsce do pracy.
W pokoju dziecięcym dominuje biel i odcienie złamanego różu w połączeniu z turkusowymi dodatkami. Dziewczęcy charakter pokoju podkreślają rzeźbienia białych mebli oraz umieszczone na ścianach ornamenty. W niewielkim pomieszczeniu znaleziono miejsce na przestrzeń sypialno-wypoczynkową z łóżkiem, biblioteką i nocną szafką, resztę pokoju zagospodarowano łącząc funkcję przestrzeni do pracy i zabawy.
Zaloguj się Logowanie