Odporne grzejniki

Stadiony piłkarskie, hale sportowe, dworce, puby, a nawet klatki schodowe – to miejsca przez które przewija się duża liczba ludzi. Anonimowość oraz brak poczucia współwłasności sprawiają, że wyposażenie takie jak grzejniki często ulega uszkodzeniu. Można się przed tym zabezpieczyć stosując grzejniki ze wzmocnionymi obudowami.

Po co kupować droższe grzejniki skoro i tak za chwilę zostaną zniszczone? Lepiej wybrać najtańszy produkt i w razie potrzeby wymienić go na nowy – tak nierzadko myślą inwestorzy planujący wyposażenie hal sportowych, dworców, a nawet klatek schodowych w budynkach wielorodzinnych.

- Z ekonomicznego punktu widzenia lepiej zainwestować w tzw. wyposażenie wandaloodporne, które oprze się próbom zniszczenia i atakom agresji. Kilka modeli grzejników Jaga przygotowanych zostało w wersji z obudową o podwyższonej trwałości, dedykowaną właśnie do miejsc, gdzie urządzenie może być szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne – mówi Dariusz Majchrzak, dyrektor handlowy firmy ANB, przedstawiciela marki Jaga.

Najbardziej wandaloodpornym produktem w ofercie Jagi, w kategorii grzejników ściennych, jest grzejnik Maxi. Jego wyjątkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne obudowa oprze się najmocniejszym nawet pięściom. Zaokrąglone brzegi zwiększają bezpieczeństwo grzejnika, a korpus zaworu i podłączenia hydrauliczne ukryte pod obudową grzejnika nie prowokują do wyrwania, zniszczenia itp. Głowica termostatyczna zabezpieczona została poprzez zastosowanie specjalnej, wandaloodpornej nakładki, która uniemożliwia przestawienie/odkręcenie głowicy grzejnika przez niepowołaną osobę. Również obudowa zabezpieczona jest przed przypadkową manipulacją przy pomocy specjalnych wkrętów. Jej trwałość podnosi wykończenie odpornym na zarysowania, poliestrowym lakierem.

Maxi, oprócz tego że jest superwytrzymałym grzejnikiem, jest także wydajną i oszczędną jednostką grzewczą. Technologia małej pojemności wodnej (Low H2O) pozwala mu na szybkie nagrzewanie się i stygnięcie jeśli w pomieszczeniu zaczyna być zbyt ciepło. Mała bezwładność urządzenia i szybka reakcja na zmiany temperatury w pomieszczeniu sprawiają, że grzejniki oparte na systemie Low H2O wykorzystują wszystkie inne dodatkowe źródła ciepła (np. promienie słoneczne).

W kwestii nazwy grzejnik Mini jest co prawda przeciwieństwem Maxi, ale w temacie odporności ma z nim wiele wspólnego: mocną obudowę wykonaną z jednego kawałka grubej blachy, trwały nierdzewiejący wymiennik oraz ukryte podłączenia.

Ze względu na formę (najczęściej wybierana jest jednostka wolno stojąca na nóżkach) grzejnik sprawdzi się tam, gdzie może być narażony na potykanie się, obijanie, siadanie – a więc w pobliżu drzwi balkonowych i tarasowych, dużych przeszkleń w budynkach biurowych oraz pod niskimi parapetami, gdzie stworzy swego rodzaju kurtynę dla ciepła uciekającego przez przeszklenia. Mini oparty o ekonomiczną i superwydajną technologię Low H2O może być także montowany jako grzejnik naścienny.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj