Haiku – nowa kolekcja akcesoriów łazienkowych marki Geesa, to orientalna inspiracja w kosmopolitycznej formie. Seria projektu Marcela Wandersa zaskakuje interesującym połączeniem materiałów i form oraz różnorodnością rozwiązań. Niezwykłego wymiaru kolekcji dodaje fakt, iż dodatki zaprojektowane zostały nie tylko z myślą o łazience.
Akcesoria Haiku, które swoją premierę miały na tegorocznych targach ISH, już wkrótce będą obecne w ofercie firmy Coram Poland, dystrybutora marki Geesa na polskim rynku. Dodatki zaprojektowane przez Marcela Wandersa to niezwykła gratka dla wielbicieli dobrego designu, kompleksowych rozwiązań oraz znakomitej jakości, z której słynie holenderski producent. Seria zaskakuje bogactwem produktów oraz połączeniem różnych materiałów i kolorów: błyszczącego chromu, białej ceramiki, drewna wenge. Całości dopełnia artystyczny wyraz dodatków.
Oprócz dalekowschodnich inspiracji, zawartych w nazwie produktu, kluczem do zrozumienia idei powstania nowych akcesoriów Geesa zdaje się być multifunkcjonalność. Etymologicznym źródłem dodatków Haiku jest łazienka, z której mogą one ewoluować do innych pomieszczeń – kuchni, sypialni, salonu, tworząc swego rodzaju estetyczną klamrę całej przestrzeni domu. Pozwala na to uniwersalna estetyka dodatków oraz szeroki wybór produktów – w serii Haiku dostępnych jest bowiem ponad 40 elementów.
Do strefy łazienki dedykowane są takie dodatki jak: mydelniczka, kubek, haczyki, wieszaki, półki, dozownik mydła w płynie, uchwyty na papier toaletowy, szczotka do w.c., a także ręczniki i kostki mydła utrzymane w kolorystyce białej oraz czerwonej. Pozostałe akcesoria, takie jak wazoniki na kwiaty, lustro, świeczniki, ramki na zdjęcia, szklane uchwyty czy zestaw do chłodzenia szampana mogą być zastosowane w łazience, lub wykorzystane w innych pomieszczeniach domu.
Marcel Wanders, projektant kolekcji, określa akcesoria Haiku jako wizualną poezję. Podobnie jak w japońskim wierszu, wszystkie elementy kolekcji mają własną treść i znaczenie, lecz zestawione razem tworzą niezapomnianą całość. Podobnie też, jak japońska poezja, nie wymagają skomplikowanej definicji ani dookreślania – są intuicyjnie proste w percepcji i użytkowaniu.
Miłośnikom niebanalnych zestawień na pewno spodoba się to, że kolekcja składa się z różnych materiałów: część elementów wykonana jest z białej ceramiki, część z drewna wenge o ciemnym wybarwieniu, zaś część ma powłokę chromową. Co ciekawe, ta różnorodność kolorystyczna nie wywołuje dysonansu, wręcz przeciwnie – jest harmonijna i estetyczna. Materiały przenikają się i wzajemnie uzupełniają, podobnie jak geometryczne i organiczne formy.
Marzenka
19 maja 2013 at 20:29
w serii Haiku dostępnych jest bowiem ponad 40 elementów