Chodząc po szkle

Wykorzystanie szklanych powierzchni w aranżacjach wnętrz to sprawdzony sposób na stworzenie przyjemnego wrażenia przestrzenności. Szkło nie jest już wyłącznie drobnym elementem zdobniczym, lecz coraz częściej wchodzi w skład konstrukcji architektonicznych.

Stąpając w powietrzu

Nikogo już nie zaskakuje widok szklanych stołów, kafelków czy nawet ścian oddzielających poszczególne pomieszczenia. Stopniowo przyzwyczajamy się także do chodzenia po powierzchniach z tego materiału, który okazuje się nie tylko gustownym, ale też bardzo wytrzymałym rozwiązaniem dekoracyjnym.

- Wykorzystanie szkła w konstrukcjach schodów pozwala stworzyć niecodzienną aranżację wnętrza każdego typu. – podkreśla Marek Malik z Villa Glass Studio, producenta szkła architektonicznego – Jednocześnie dzięki procesowi hartowania oraz niezbędnym zabezpieczeniom jest ono niezwykle trwałe i spełnia ściśle określone wymogi bezpieczeństwa. Dlatego szkło leży na desce lub stopień jest zbudowany ze szkła warstwowego laminowanego.

Stosowanie specjalnej techniki wytapiania, tzw. fusingu pozwala nadać stopniom niezliczoną ilość kształtów. W połączeniu z możliwością naniesienia na ich powierzchnie różnych wzorów i kolorów powstaje więc perspektywa zaprojektowania schodów, które staną się oryginalnym, artystycznie wykonanym przejściem między pomieszczeniami.

Optyczne powiększenie wnętrza zapewni natomiast montaż całkowicie przezroczystych stopni, które nadadzą nowy wymiar rutynowym czynnościom przemieszczania się między pokojami.

Dowolność wyboru dekoracji na szklanych schodach wykonanych w pracowniach Villa Glass Studio sprawia, że sprawdzają się one zarówno w domach prywatnych, jak i w biurach, galeriach czy innych przestrzeniach publicznych. Łącząc niebanalną estetykę z bezpieczeństwem użytkowania stanowią znakomitą alternatywę dla tradycyjnych konstrukcji.

Informacje techniczne schody całoszklane:

- szkło hartowane wsparte na ściennej konstrukcji stalowej lub żelbetonowej

- stopnie:

warstwowe laminowane (każda z warstw samodzielnie wytrzyma ciężar osoby stojącej na stopniu)

Informacje techniczne schody na drewnianej konstrukcji:

- szkło hartowane wsparte na dwóch drewnianych belkach

- stopnie warstwowe (umieszczone na drewnianej podstawie)

2 Komentarzy

  1. rena1963ta

    2 lipca 2013 at 17:23

    ech, w szpileczkach to może lepiej nie biegać po takich schodkach..:DD

  2. jack from warsaw

    3 lipca 2013 at 09:53

    może być ślisko

Zaloguj się Logowanie

Komentuj